Projecten

Ruim 1.900 zonnepanelen voor Hellema Hallum

In 2020 en 2022 hebben Koninklijke Damstra Installatietechniek en Damstra Duurzaam meegewerkt aan het verduurzamen van Hellema in Hallum. Hellema is constant in beweging op het gebied van het verduurzamen van grondstoffen, transport én verpakkingen. Zo maken ze gebruik van duurzame grondstoffen en gebruiken ze kartonnen verpakkingen.

In dit artikel vindt u meer informatie over de werkzaamheden die we in 2020 en 2022 bij Hellema hebben verricht.

Projecten

740 zonnepanelen in 2020

In 2020 heeft Damstra 740 zonnepanelen geplaatst op het dak van de fabriek van Hellema. Op deze manier bespaart de fabriek ruim 121.000 kilo CO2 per jaar.

De zonnepanelen zijn geplaatst op een onderconstructie met een hellingshoek. Als onderconstructie hebben wij daarom gekozen voor van der valk Solar systems. Deze montagesystemen zijn ontwikkeld met alle aandacht voor dak- en windbelasting en voldoen daarmee aan de hoogste veiligheidseisen.

De installatie draait op  4 STP 50-40 omvormers van SMA en voor het kabelmanagement hebben we gebruik gemaakt van RoofSupport. Dit biedt de mogelijkheid om bekabeling achter PV panelen op de juiste manier te begeleiden en vervolgens in combinatie met de daksteunen naar de inverters te brengen.

 

 

Uitbreiding zonnepark in 2022

De 1.176 zonnepanelen hebben wij geplaatst op dak van het nieuwe Warehouse van Hellema Hallum. Deze zorgen voor een besparing van 152.409 kg CO2. Doordat we 928 zonnepanelen in oost-west opstelling en 248 zonnepanelen in zuid opstelling hebben geplaatst, heeft de fabriek de gehele dag de maximale stroomopwekking.

De nieuwe zonnepanelen hebben elk een vermogen van 360Wp en zijn aangesloten op 3 stuks Huawei 100KTL omvormers.

Dronebeelden

Projecten

 

 

 

 

 

 

Duurzaamheid wordt steeds belangrijker. Daarom is Hellema altijd in beweging op het gebied van het verduurzamen van grondstoffen, transport én verpakkingen. Zo maken ze gebruik van duurzame grondstoffen en gebruiken ze kartonnen verpakkingen.

Het plaatsen van zonnepanelen maakt ze net weer een stukje duurzamer. In 2020 heeft Hellema 740 zonnepanelen door ons laten installeren en dit jaar in mei hebben wij nogmaals 1.176 zonnepanelen geplaatst.

In totaal beschikt Hellema nu over 1.916 zonnepanelen die jaarlijks 626.260 kWh opwekken. Dit staat gelijk aan 208 huishoudens en een besparing van 225.453 kg CO2. Hiermee bespaart de fabriek aanzienlijk op hun energierekening en rollen de koekjes een stuk groener van de band.

Proejcten

Hijsen materialen nieuwe Warehouse Hellema Hallum

Vorige week hebben wij het nieuwe Warehouse van Hellema BV al voorzien van alle materialen, zodat wij deze week konden starten met het plaatsen van 1.176 zonnepanelen. Wederom een mooi project welke wij voor Hellema mogen gaan uitvoeren.

Projecten